İşinizi uçuracak geliştiricilerle buluşun

Zarupa ApprenticeshipKurumumuza Nasıl Bir Fayda Sağlar?

"Zarupa Core Devcamp" katılımcılarımıza yol gösterecek ve bilgi bulanıklığından kurtaracak bir eğitim programı olduğu gibi, aynı zamanda arzu eden kurumlarımız için de, Zarupa Apprenticeship Programı çatısı altında nitelikli insan gücüne erişim şansı sağlamayı hedefliyor.

 • Proje yönetimi, git kullanımı vb. temel konularda verilmesi gereken kurum içi eğitim süreci ortadan kalkıyor.
 • Farklı uygulama türlerinin ortak gereksinimleri öğretildiğinden, "onboarding" ile kaybedilen süre geri kazanılıyor.
 • Eğitim sonunda junior to senior (medior) seviyesine yakın geliştiriciler ile geliştirme kalitesinin artırılması sağlanıyor.
 • Şirketler, yazılım geliştirme kültürünün temel değerlerine sahip geliştiricilerle çalışma şansına sahip oluyor.
 • Katılımcılar, ufku geniş, makina öğrenmesi gibi konularda temel bilgiye sahip olarak şirketinizin iş gücüne katılıyor.
 • Python, Java ile geliştirme konusunda başlangıç seviyesini bitirmiş geliştiricilerle çalışabileceksiniz.
 • Erlang/Elixir, Go, Ruby, PHP gibi dillerin de temel mantığını kavramış geliştiricilerle çalışabileceksiniz.
 • Sanallaştırma konusunda Docker ile geliştirme ortamı kurabilecek seviyede geliştiricilerle çalışabileceksiniz.
 • Git ve git-flow'u tüm detaylarıyla kullanabilen geliştiricilerle çalışabileceksiniz.
 • Amazon AWS ve Google Cloud Platform yeteneklerini kullanabilen geliştiricilerle çalışabileceksiniz.
 • Redis, RabbitMQ gibi araçları kavramsal olarak öğrenmiş geliştiricilerle çalışabileceksiniz.
 • Kullandığınız proje yönetim aracına uyumlanabilen ve SCRUM, Lean Kanban konularında bilgi sahibi, çevik geliştiricilerle çalışabileceksiniz.
 • Linux üzerinde mutlak hakimiyeti olan, BASH shell kullanabilen geliştiricilerle çalışabileceksiniz.
 • Ekibinize katılacak geliştiricilerin ne bildiğini biliyor olacaksınız.
 • Yenilikçi teknolojilerle donatılmış bir geliştiricinin işinize önemli avantajlar ekleyeceğini düşünüyorsanız doğru yerdesiniz demektir.
 • Image Description

  Zarupa Apprenticeship Programı Nedir?

  Geliştiricilerimizin kuruma uyumlanması ve öğrendiklerinin test edilmesini sağlayan bir adaptasyon uygulamasıdır. Programa katılan kurumları görebilir ya da kurum yapınıza hızla adapte olacak geliştiricilerimize bir şans vermek için bizimle irtibata geçerek "Zarupa Apprenticeship" programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Eğitim İçeriği Yeterli mi?

  Reel sektörde Avrupa ve Amerika'da halen kullanılmakta olan araç setleri, diller ve yöntemlerin bir bileşkesi olarak ortaya çıkan eğitim içeriği için, dikkatli ve uzun bir çalışma yapıldı. Farklı eğitim arka planına sahip kişilerin yazılım geliştirme konusunda bilmeleri gereken temel ortak noktalar, farklı sektörler için geliştirecekleri uygulamalardan bağımsız olarak bir araya getirildi. Konuların dağılımı katılımcıların takip edebilecekleri bir yoğunlukta ve zaman aralığında planlandı. Kurumsal yazılım geliştirme gereksinimleri incelenerek, gereken konular ders planına eklendi. Derslerde mutlaka uygulamalı eğitim veriliyor ve en az 2 proje gerçekleştiriliyor.

  Mevcut Eğitimlerden Farkı Nedir?

  Belirli bir dilin veya tekniğin öğretilmesi amaçlı eğitimler şüphesiz son derece yararlı. Ancak kurumsal uygulama geliştirme pratikleri, bu eğitimlerin ötesinde bir birikimin aktarılmasını zorunlu kılıyor. Belirli bir programlama dilinde temel eğitim alınmış olması, Lean kanban veya SCRUM gibi proje yönetimi teknikleri hakkında hiç bir bilgisi olmayan bir geliştirici için kurumsal ,geliştirme yapmak anlamlı değil. Aynı geliştiricinin, geliştirdiği kodu, yönetilebilir bir şekilde "git" gibi bir sürüm kontrol sisteminde tutması beklenirken, maalesef bu da olanaklı olmuyor. Zarupa Devcamp eğitim içeriği, bu konudaki gereksinimlerin mükemmel uyumu göz önüne alınarak kurgulanmıştır.

  Image Description

  Eğitimi Kim Veriyor?

  Yaklaşık 30 yıldan beridir, Türkiye'de pek çok projeyi gerçekleştirmiş Gökhan Boranalp dersi veriyor. Özgeçmişini okuyarak, hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.


  Detaylı Bilgi Alın